ČLÁNEK - 06.03.2011 TJ Lokomotiva Břeclav - volejbal

Výsledkový servis VO TJ Lokomotiva Břeclav v 9. týdnu 2011
Ženy „A“ tým: I. liga ČR - Lokomotiva přivezla body z Bedřichova.

K předposlednímu utkání sezóny zajížděla Lokomotiva na půdu Bedřichova, který uzavírá tabulku o sestup. Lokomotiva se před zápasem nacházela na první příčce této tabulky a své postavení si chtěla udržet i nadále.

Do prvního setu nastoupila sestava Růžičková, Rylichová, Lucká R., Lucká I., Hunkařová, Pavelková a na liberu Moláková. Střídaly Slobodová a Blažková. Soupeřky z Bedřichova se pustily do hostí ve velkém stylu. Tvrdým útokem a precizní obranou nedaly Lokomotivě šanci a rozdílem třídy vyhrály první set. Do druhého setu nastoupila nahrávačka Slobodová. Břeclavské volejbalistky začaly více útočit. Herní projev se změnil k nepoznání. Hráčky Lokomotivy přestaly dělat chyby a výbornými zákroky se vrátily zpět do hry. V tento okamžik podržely družstvo smečařky, zejména Pavelková a Hunkařová. Lokomotiva v klidu dokráčela k vítězství v druhém setu. Zbytek utkání hrály Břeclavanky první housle a mohly si dovolit improvizovat. Ve velmi dobrém světle se na postu smečařky ukázala nahrávačka Slobodová. Toto utkání zvládla Lokomotiva výborně po taktické stránce.

TJ Sokol Bedřichov – TJ Lokomotiva Břeclav 1:3 (13,-21,-19,-21)

Druhé utkání začala Břeclav v následující sestavě: Slobodová, Staňková, Pavelková, Hunkařová, Lucká I., Rylichová a na liberu stále výborně hrající Moláková. Střídaly Růžičková, Lucká a Blažková. První set vlétla Lokomotiva na domácí s obrovským nasazením a utvořila si několikabodový náskok, který udržela bez problému do konce. Druhý set nezastihl hosty v nejlepší formě. Ta se vrátila do břeclavského družstva až za stavu 16:6 pro domácí. Bohužel náskok byl příliš velký na zvrat ve vývoji, a soupeř se tak mohl radovat z důležitého vítězství v druhém setu. Třetí set se začal vyvíjet lépe pro hosty, kteří byli většinou o bod napřed. Několik zbytečných chyb v koncovce dokázalo změnit tento set v drama se špatným koncem pro Lokomotivu. Ve čtvrtém setu však Lokomotiva začala hrát ukázkový volejbal. Vedla si výborně v poli, v útoku, nedopouštěla se zbytečných chyb, a tak v tomto setu s převahou zvítězila. Jak to bývá poslední dobou zvykem, tiebreak byl jasnou záležitostí pro ženy z Břeclavi, které už nedaly soupeřkám příležitost a s přehledem vyhrály.

TJ Sokol Bedřichov – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (-20,17,23,-20,-9)

Poslední utkání soutěže sehraje Lokomotiva na domácí půdě v pátek 11.březnu 2011 v 19 hodin a v sobotu 12. března 2011 v 10 hodin. Bude hostit volejbalistky VSK FTVS Praha.

Petr Baránek

Kadetky: KP

Kadetky Lokomotivy sehrály v neděli 6. března další dvojutkání krajského přeboru, v němž domácí oddíl reprezentovaly nahrávačky M. Backová, I. Časná, D. Pyskatá, blokařky B. Bendová, B. Blažejová, R. Hemalová, S. Pániková, smečařky M. Peterková, T. Machová, N. Tréšková, A. Potměšilová a libero N. Kaňová. Po bojovném výkonu a při absenci M. Tesařové a K. Faltové podlehla naše sestava Újezdu u Brna 1:3 a 2:3.

TJ Lokomotiva Břeclav - Sokol Újezd u Brna 1:3 (-16,-23,18,-8)
TJ Lokomotiva Břeclav - Sokol Újezd u Brna 2:3 (-18,23,20,-18,-13)

Žákyně: 8. kolo Krajského přeboru žákyň

Poslední kolo krajského přeboru žákyň se odehrálo v sobotu 5. března ve sportovní hale břeclavské Lokomotivy. Výsledky tohoto kola už nemohly nic změnit na výsledném pořadí zúčastněných týmů a z toho vycházela také filozofie jejich hry, kdy šanci zahrát si dostaly především střídající hráčky. Břeclavský volejbal reprezentovaly "osmačky" J. Šurečková, M. Roušová, N. Judexová, E. De Soto Bebia, K. Vítková, D. Wunschová a teprve nedávno začínající D. Salajková a "sedmačka" Z. Kratochvílová.

Datum : 27.02.2011 Autor : Ivan Rylich Foto : Ivan Rylich